Kdy provést výměnu zimních pneumatik za letní?
Letní pneumatiky by se měly montovat  když průměrné denní teploty nejsou nižší než 7 stupňů Celsia. Nezapomeňte ale, že na úsecích označených značkou musíte mít zimní pneu.
Zkontrolujte si stav brzd než v létě odjedete na dovolenou!
Brzdy jsou na autě to nejdůležitější. Pokud cítíte při brzdění různé vibrace v pedálu, ozývají se pazvuky a zdá se, že auto začíná hůř brzdit, je třeba vše ihned překontrolovat.
Technické info pneumatiky
TECHNICKÉ INFO PŘÍKLAD OZNAČENÍ PNEUMATIKY 225/45 R17 94 H TL 225 - Šířka pneumatiky udávaná v mm. 45 - Profil udává procentuální poměr výšky oproti šířce pneumatiky. To znamená, že šířka pneu = 100%. Výška pneumatiky je tedy 45% z 225 mm = 101,25 mm. R - Konstrukce pneumatiky ("R" radiální, "D" diagonální, "B" bias belted). 17 - Průměr ráfku v palcích. 94 - Zátěžový/Nosnostní Index - označení pro maximální zatížení jedné pneumatiky (viz. tabulka I. uvedena níže). H - Rychlostní Index - uvádí maximální povolenou konstrukční rychlost při maximálním zatížení pneumatiky (viz tabulka II. uvedena níže). TL - Zkratka označující použití duše. TL - TubeLess - bezdušové pneumatiky. (TT - Tube Type - pneumatiky určené pro použití pouze s duší. TL/TT - bezdušové pneumatiky s možností použití duše).